Kragerø inn på Amfi-kartet

O.G. Ottersland AS har inngått avtale om salg av aksjene i Volum Senter i Sannidal i Kragerø kommune. Det er eierselskapene Amfi Eiendom AS og Sørbøe-familien v/Sørco AS som kjøper aksjene, med 50 % hver.
Amfi Drift AS vil overta ansvaret for drift og forvaltning av senteret.

Pressemelding:
Avtalene inngås med virkning fra 1.7.2012. Volum Senter ligger i bydelen Sannidal, ved et trafikknutepunkt i forhold til motorvei og jernbane. Senteret ble reåpnet etter en større oppgradering og utbygging i 2010.
Volum Senter har 20 butikker fordelt på ca 10.000 kvm handelsareal.
Totalomsetning for 2011 var ca 180 mill. brutto.

For det handlende publikum, sentrenes butikker og ansatte, vil dette ikke ha noen praktisk betydning. På sikt ønsker man derimot å oppnå synergieffekter og andre fordeler ved at senteret blir deltager i en kjede av norske kjøpesenter.

Familien Sørbøe er hovedeier av AMFI Arena i Arendal og har lokal forankring i marked på Sørlandet. AMFI Arena omsatte i 2011 for 585 mill, og er Aust Agders største kjøpesenter. Familien Sørbøe ønsker med kjøpet av Volum Senter å satse videre på kjøpesenterutvikling.  

Amfi Drift AS er med dette engasjert i 66 kjøpesentre over hele landet. 45 av sentrene blir markedsført som Amfi. Samlet budsjettert årsomsetning for alle sentrene som Amfi drifter er ca 30 milliarder. Amfi Drift AS er et selskap i Olav Thon Gruppen.

 

Spørsmål i forbindelse med dette kan rettes til:
Sørco AS:                                          Ståle Sørbøe              tlf. 990 17 720
O.G. Ottersland AS:                           Ole Ottersland            tlf. 37 03 58 33
Amfi Drift AS:                                     Lars Løseth                tlf. 906 45 447